Przed użyciem Ge Hotpoint Rgb508peh

Ge Hotpoint RGB508PEH to wielofunkcyjna lodówka, która oferuje wszystkie funkcje, których potrzebujesz, aby zapewnić twojej rodzinie zdrową i smaczną żywność. Wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji, w tym technologię Smart Sense, która pozwala na dostosowanie temperatury w zależności od tego, co przechowujesz w lodówce. Posiada również oświetlenie LED, które ułatwia widzenie zawartości lodówki, i zaawansowane filtry, które zapewniają świeżość i smak jedzenia przez dłuższy czas. Przed użyciem Ge Hotpoint RGB508PEH należy upewnić się, że drzwi są szczelnie zamknięte i że temperatura jest odpowiednio ustawiona. Następnie można zacząć umieszczać jedzenie w lodówce i cieszyć się wszystkimi jej wspaniałymi funkcjami.

Ostatnia aktualizacja: Przed użyciem Ge Hotpoint Rgb508peh

 • Blog znakowo. pl

  PPOŻ

  ,

  Przepisy, ustawy

 • Zasady użycia gaśnicy krok po kroku

9 kwietnia 2017

Posiadanie gaśnicy to obowiązek każdego właściciela obiektów budowlanych, zarówno mieszkalnych jak i wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Jednakże samo posiadanie gaśnicy może okazać się niewystarczające, jeśli nie będziemy znali zasad ich właściwego stosowania. Podręczny sprzęt gaśniczy jest wykorzystywany przede wszystkim w zarodku powstania pożaru.

Rodzaje gaśnic

Gaśnice dzieli się głównie ze względu na rodzaj gaszonego przez nich materiału i oznaczone są odpowiednimi literami: A, B, C, D, E. Najważniejsze aspekty używania podręcznego sprzętu gaśniczego przedstawione są w poniższych punktach:

 • Środek gaśniczy wydobywający się z gaśnicy należy kierować na palące się obiekty od strony zewnętrznej i zbliżać się do ich środka.
 • W przypadku pionowego ustawienia przedmiotów gaszenie powinno się rozpocząć od góry i przesuwać równomiernie w dół.
 • Oraz co najważniejsze należy wykorzystywać gaśnice przeznaczone do gaszenia pożarów należących do właściwej grupy.

Używanie gaśnic według ich rodzaju i zastosowania

Poniżej opisane zostały poszczególne rodzaje gaśnic i najważniejsze cechy charakterystyczne związane z ich stosowaniem. Podział został przygotowany ze względu na substancję, którymi zostały one wypełnione:

 1. Gaśnice wodno-pianowe – zbudowane są jako zbiornik cylindryczny wypełniony wodnym roztworem środka pianotwórczego oraz wyposażone w zbiornik z gazem napędowym zaopatrzonym w zbijak. W trakcie gaszenia pożaru tego typu gaśnicą należy na samym początku zerwać plombę zabezpieczającą i wcisnąć zbijak w celu skierowania substancji w kierunku gaszonej powierzchni. Gaśnica ta pracuje prawidłowo jedynie w pozycji pionowej.
 2. Gaśnice proszkowe. Mają również postać cylindrycznego zbiornika zaopatrzonego w dźwignię uruchamiającą zawór. Proszek będący środkiem gaśniczym jest wyrzucany z gaśnicy przez specjalną dyszę lub wężyk przy pomocy gazu obojętnego, którym może być azot lub dwutlenek węgla. W przypadku chęci wykorzystania gaśnicy w miejscu pożaru, konieczne jest zerwanie plomby zabezpieczającej i skierowanie proszku w kierunku gaszonych przedmiotów lub powierzchni. Jej działanie może być przerwane w każdym momencie po zwolnieniu dźwigni uruchamiającej. Gaśnicę należy stosować w pozycji pionowej. Ten rodzaj często możemy spotkać w samochodach osobowych.
 3. Gaśnice śniegowe swoją budową przypominają dwie wyżej przedstawione – mają zbiornik cylindryczny zaopatrzony w zawór i wężyk z dyszą wylotową. Do gaszenia wykorzystywany jest dwutlenek węgla znajdujący się w zbiorniku, który po wydostania się z gaśnicy powoduje obniżenie temperatury do -80 st. C. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, przy chęci użycia gaśnicy w miejscu pożaru, należy zerwać plombę zabezpieczającą, uruchomić zawór i skierować strumień gaśniczy w kierunku gaszonych powierzchni. Działanie gaśnicy można przerwać w każdym momencie po zamknięciu jej zaworu. Gaśnicy tego typu nie należy stosować do gaszenia palącej się na człowieku odzieży. Opisana gaśnica powinna być zawsze stosowana w pozycji pionowej, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia i ujemnego wpływu na gaszone przedmioty. Dodatkowo ze względu na bardzo niską temperaturę należy unikać kontaktu z rozprężonym dwutlenkiem węgla, a samej gaśnicy nie powinno się trzymać w pobliżu żadnych źródeł ciepła.

Ogólne zasady bezpieczeństwa

Zasady użycia gaśnic

Przy zastosowaniu jakiejkolwiek z powyższych gaśnic zawsze należy się zapoznać z instrukcją jej stosowania dołączoną do zakupionego sprzętu. Na każdej gaśnicy powinna być również odpowiednia nalepka z zasadami użytkowania (z takimi informacjami jak np. : jak uruchomić gaśnicę proszkową, prawidłowa kolejność podczas używania gaśnicy to…, aby uruchomić gaśnicę proszkową 6 kg, należy:) Istnieje również wiele innych aspektów, o których należy pamiętać używając podręczny sprzęt gaśniczy i są one takie same dla każdego wyżej przedstawionego rodzaju. Warto pamiętać o podchodzeniu do pożaru zgodnie z kierunkiem wiatru w celu uniknięcia podmuchu ognia. Z kolei już po zakończeniu gaszenia, warto jeszcze przez pewien okres czasu dozorować miejsce pogorzeliska, aby nie doszło do ponownego zapłonu.

Omówienie błędu z formatem dysku

„Dzisiaj, kiedy podłączyłem kartę pamięci Sandisk SD, system Windows przypomniał mi, że:„ Muszę sformatować dysk w napędzie G: zanim będę mógł go użyć ”. Czy jest jakiś sposób, aby naprawić ten błąd bez utraty moich danych? ”

Zwykle, jeśli często wymuszasz odłączenie karty SD, USB, zewnętrznego dysku twardego lub innego urządzenia wymiennego bez korzystania z opcji Bezpieczne usuwanie, tablica partycji urządzenia zostanie uszkodzona i przejdzie na system plików RAW, którego system Windows nie będzie w stanie odczytać. Następnie może pojawić się komunikat o błędzie formatu dysku „Musisz sformatować dysk w napędzie X, zanim będzie można go użyć. Czy chcesz go sformatować? ” podczas próby uzyskania dostępu do urządzenia pamięci masowej. Nie jest to jednak jedyny powód, który może prowadzić do błędu formatu dysku. Istnieją inne powody, w tym:

 • Urządzenie magazynujące cierpi na nagłą awarię zasilania
 • Urządzenie pamięci masowej jest zainfekowane wirusem
 • System plików dysku nie jest zgodny z systemem Windows
 • Napęd flash USB, karta SD, karta pamięci lub zewnętrzny dysk twardy są uszkodzone

Naprawiono błąd „Musisz sformatować dysk w napędzie”

Gdy zobaczysz powiadomienie „Musisz sformatować dysk w napędzie”, niekoniecznie jest to coś złego w Twoim zewnętrznym urządzeniu magazynującym. Dlatego nie spiesz się, aby sformatować dysk, jak zaleca ten monit. To ostatnie rozwiązanie, które możesz wypróbować. Zamiast tego wypróbuj poniższe rozwiązania, aby naprawić błąd. Jeśli po wypróbowaniu poniższych wskazówek powiadomienie nadal istnieje, możesz najpierw odzyskać pliki z urządzenia, a następnie sformatować dysk bez obawy o utratę danych.

Wskazówka 1. Najpierw wypróbuj proste rozwiązania

Wypróbuj inny port USB: Podłącz zewnętrzny dysk twardy, kartę SD lub USB do innego portu USB

Wypróbuj inny komputer: Podłącz zewnętrzne urządzenie pamięci masowej do innego komputera. Możesz spróbować na komputerze z systemem Windows i Mac. Jeśli urządzenie działa poprawnie w systemie macOS, istnieje duże prawdopodobieństwo, że system plików urządzenia nie jest zgodny z systemem Windows, dlatego system Windows nie rozpoznaje go.

Uruchom oprogramowanie antywirusowe: Możliwe, że błąd „Musisz sformatować dysk w napędzie, zanim będzie można go użyć” jest spowodowany atakiem wirusa. Skorzystaj z okazji, uruchamiając na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe.

Jeśli powyższe metody nie działają, nie denerwuj się. Jest więcej wskazówek, które możesz spróbować rozwiązać, nie tracąc nic na zewnętrznym urządzeniu magazynującym.

Wskazówka 2. Sprawdź i napraw urządzenie za pomocą CMD

Wielu użytkowników zgłosiło, że ta metoda pomogła im rozwiązać problem „Przed użyciem należy sformatować dysk w napędzie”. Ta metoda sprawdzi błąd dysku i naprawi go automatycznie.

Krok 1. Naciśnij klawisz „Windows” i wpisz cmd.

Etap 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Monit polecenia” i wybierz „Uruchom jako administrator”.

Etap 3. W oknie CMD wpisz chkdsk G: / f i naciśnij „Enter”. (Zamień „G” na literę dysku zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. )

Krok 4. Następnie system Windows zacznie sprawdzać i naprawiać błędy dysku i uszkodzone pliki. Poczekaj na zakończenie procesu.

Po zakończeniu, możesz ponownie spróbować odczytać pamięć USB, kartę SD lub zewnętrzny dysk twardy po ponownym uruchomieniu komputera. 

Jeśli jednak proces nie pójdzie gładko i pojawi się komunikat o błędzie, a typ systemu plików to RAW, CHKDSK nie jest dostępny dla dysków RAW, musisz wykonać przywracanie pierwotnego dysku, aby odzyskać dane. W tym przypadku jest to jedyny sposób naprawienia błędu „musisz sformatować dysk w napędzie”. Jednym słowem, jeśli polecenie chkdsk nie pomoże, następną radą jest odzyskanie plików z dysku, a następnie sformatowanie go zgodnie z sugestią systemu Windows.

Wskazówka 3. Odzyskaj pliki i sformatuj dysk

Jeśli wszystkie te rozwiązania nie pomogą rozwiązać problemu „Przed użyciem należy sformatować dysk w napędzie”, można najpierw odzyskać pliki z zewnętrznego dysku twardego, USB, karty SD, karty pamięci lub innego nośnika pamięci, a następnie sformatuj to. W ten sposób możesz naprawić błąd bez utraty danych na urządzeniu pamięci masowej. Aby odzyskać pliki z niedostępnego dysku, nie można pominąć Kreatora odzyskiwania danych EaseUS, niezawodnego oprogramowania do odzyskiwania dysku twardego. Odzyskuje wszystkie pliki z wadliwego dysku do innej bezpiecznej lokalizacji. Następnie możesz sformatować swoje zewnętrzne urządzenie pamięci bez żadnych obaw.

Krok 1. Uruchom oprogramowanie firmy EaseUS do odzyskiwania z dysku twardego Uruchom program EaseUS Data Recovery Wizard i wybierz z którego dysku chcesz odzyskać utracone pliki Kliknij Scan, aby rozpocząć skanowanie wszystkich utraconych danych i plików.

Krok 2. Skanuj, aby znaleźć wszystkie utracone dane dysku twardego Oprogramowanie do odzyskiwania dysku twardego EaseUS przeskanuje cały wybrany dysk i znajdzie wszystkie utracone pliki, w tym wszystkie istniejące i ukryte dane.

Krok 3. Wyświetl podgląd i przywróć utracone dane i pliki dysku twardego

Wszystkie utracone pliki znadziesz w zakładkach „Deleted files”, Drive” (z literą opisującą dysk)

W zakładce „Extra Files” zostaną wyświetlone dane RAW lub po formatowaniu.

Możesz dwukrotnie kliknąć na znalezionych plikach, aby je podejrzeć.

Po wyświetleniu podglądu, wybierz pożądane pliki, które zostały utracone na dysku i kliknij Recover, aby zapisać je w bezpiecznym miejscu na komputerze lub innych zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej.

Jeśli Twoje zewnętrzne urządzenie pamięci masowej jest w formacie RAW lub jest niedostępne, Kreator odzyskiwania danych EaseUS jest w stanie odzyskać wszelkie dane. Poza tym to oprogramowanie obsługuje również odzyskiwanie usuniętych plików, odzyskiwanie sformatowanych plików, odzyskiwanie danych z pustych folderów, odzyskiwanie systemu po awarii i więcej na laptopie / komputerze, zewnętrznym dysku twardym, karcie SD, USB, karcie pamięci itp.

Wniosek

Oprócz wiadomości o tym, że „Musisz sformatować dysk w napędzie, zanim będziesz mógł z niego korzystać”, istnieją też inne problemy związane z formatowaniem, które mogą wystąpić na Twoim zewnętrznym urządzeniu magazynującym, takie jak „ formatowanie nie zakończyło się pomyślnie ” lub „dysk nie jest sformatowany”. W takich sytuacjach dobrym wyborem jest pobranie na komputer narzędzia do odzyskiwania danych, które uratuje dane po utracie plików. Zawsze pamiętaj, że im szybciej wykonasz odzyskiwanie danych, tym większa szansa na odzyskanie danych.

 • Pralka Ariston Hotpoint AQD970F 49 - stuki przy wirowaniu

  Niestety słychać uszkodzone łożyska. Złap jeszcze za krawędź bębna i sprawdź czy nie występuje luz góra-doł. Wydaje mi się że któryś mieszacz bębna jest luźny i stąd te stukanie.Producent nie umożliwia wymiany łożysk i wymienia się kompletny zespół piorący: dlatego trzeba wdrożyć alternatywną metodę...

  AGD Użytkowy 22 Wrz 2019 07:27Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3210

 • Pralka Ariston hotpoint ARMXXD 129EU

  WitamMam problem z moją pralką Ariston hotpoint ARMXXD 129EU. Gdy pralka kończyła pranie wyskoczył błąd na wyświetlaczu F01. Dziś po tym zdarzeniu pralka nie chce,, ruszyć" tzn po zaakceptowaniu startu prania pralka nie pobiera wody ani bęben sie nie rusza. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy...

  AGD Początkujący 28 Sie 2014 10:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2040

  Pralka Ariston Hotpoint WMSD 601 BEU 1000rpm - jakie łożyska

  Witam.Mam pralkę w której łożyska dochodzą swego żywota. Pralka Ariston Hotpoint WMSD 601 BEU 1000RPM. Z tego co czytałem jedyne wyjście to przeciąż plastikową obudowę i wymiana jeśli krzyżak będzie dobry. Jeśli naprawie to dobrze, a jak nie to kupię nową. Potrzebuję pomocy w ustaleniu co muszę...

  AGD Pralki, Suszarki 15 Sie 2020 19:01Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 783

  Pralka Ariston Hotpoint AR 103 - Miga kontrolka zamka drzwi

  Tak dla potomności:Zamówiłem dokładnie ten rygiel, który podałem w linku. Po otrzymaniu stwierdziłem, że jest identyczny z tym zamontowanym w pralce, niestety, tak jak w poprzednim temacie wymiana tego elementu nic nie dała. Po podłączeniu, objaw usterki jest dokładnie taki sam, więc pralka ląduje...

  29 Lis 2016 19:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4623

  Pralka Ariston WMD 843 BS EU - zamiana modułów, naprawa

  Proszę o fachową poradę. Gdybym założył do pralki Ariston Hotpoint WMD 843, (8 kg), moduł od pralki Ariston Hotpoint WMD 722, (7 kg), to będzie działać?Ewentualnie może ktoś podpowie w pralce tej Ariston Hotpoint WMD 843 (8 kg), dlaczego nie rusza silnik, a była spalona grzałka jak również zostały...

  30 Wrz 2019 08:21Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2517

  Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston CAWD 129 EU - nie suszy

  Witam wszystkich.Mamy problem (oczywiście musiał się wydarzyć, kiedy znikąd pomocy) z pralko suszarką.Nie suszy prania.Na dodatek po suszeniu pranie jest bardziej mokre - jakby nieodwirowane.Zrobiłem test:- Pranie + suszenie = wszystko bardzo gorące i całkiem mokre- Samo wirowanie = ubrania...

  27 Lut 2018 11:39Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3228

  Kupię moduł do pralki Ariston - Hotpoint AQXD 129

  Kupię moduł do pralki Ariston - Hotpoint AQXD 129 ( dolny główny) za przystępną cenę lub zlecę skuteczną naprawę tel. 502 309 738

  AGD Bazar 08 Lis 2010 06:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3333

  Czy w pralce Ariston WMSG 622 można wymienić łożyska?

  Czy Twoja pralka to model WMSG 622BEU?Jeśli tak to według producenta wymienia się kompletny zespół piorący:Oczywiście mimo to można łożyska wymienić na przykład w taki sposób:Można również wysłać zbiornik pralki po jego zdemontowaniu do firmy specjalizującej się w takich naprawach.

  06 Maj 2019 20:16Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 369

  Ariston Hotpoint WMD722BEU - awaria krzyżaka

  Swego czasu awarie krzyżaków w pralkach Ariston i Indesit były tak częste, że człowiek w Krośnie dorabiał je do tych pralek. Wysyłałeś zbiornik, ów człowiek go rozcinał, dorabiał krzyżak i wymieniał oczywiście łożyska i uszczelniacz, później zbiornik został zespawany i odesłany. Niestety ów jegomość...

  17 Maj 2021 14:19Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 873

  Pralka Ariston AQXF 109 bardzo głośno wiruje.

  Szkoda, że tak długo zwlekałeś z naprawą bo jeśli już pracuje bardzo głośno to nie wróży to pozytywnie naprawie. Podaj numer producenta z tabliczki znamionowej, ale raczej zbiornik będzie zgrzewany:Czeka Cię tego typu praca:Jeśli nie czujesz się na siłach to są firmy specjalizujące się w naprawach...

  30 Lis 2020 11:32Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 702

  Ariston Hotpoint ARXF105 - Bicie, tarcie, plastik w bębnie pralki

  kolego mrice nie pleć bzdur!Pralki Ariston Hotpoint zwłaszcza nowe modele nie mają paska, bo taką pralkę np mam ja.Co do ceny to pralki za 1000zł nie są szrotemProszę 950zł bardzo dobra pralkamoja wytrzymała już 7 lat. Znajoma kupiła za 2 tyś i po 5 latach poszła na śmietnik. Więc nie...

  26 Kwi 2020 19:36Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1977

  Ariston Hotpoint RSF 724 J - łożysko pada lub tak mi się wydaje

  Jeżeli na naprawę będzie już za późno a to już ocenią fachowcy z jednej z firm do której kolega (at)sebastianm26 dodał linki i o ile zdecydujesz się zdemotować i wysłać im zbiornik bo w przeciwnym wypadku tylko wymiana na nowy zespół piorący:Części do Twojej pralki szukasz po numerze: 30889110100.

  29 Cze 2022 14:22Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 219

  Którą pralkę wybrać Hotpoint-ariston czy Beko

  Produkty dla wojska i specjalistyczne to są zupełnie inne materiały i wykonanie.Wszystko dla domowego użytkownika jest robione w Chinach. Jeśli nie cały sprzęt jest w Chinach zrobiony to większa część podzespołów.Kolega kupił zmywarkę Bosha za 2, 5 tys zł i po 3 miesiącach spaliła się grzałka. Takich...

  AGD Co kupić? 20 Kwi 2016 10:23Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4632

  Pralko suszarka Ariston Hotpoint ARMXXD 129 komunikat F:01

  Ten punkt zaczepny jest na razie mylący - nie pobiera wody ale na programie wirowania nie wiruje.Kolega w serwisie w Mińsku Mazowieckim miał kilkanaście takich pralek, gdzie podmieniał grzałki, pompę odpływową,hydrostat i skończyło się na module.Dlatego chcę abyś zaczął od sprawdzenia falownika....

  26 Paź 2020 20:03Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 1641

  Pralka Ariston WGM722PL nie działają progamy prania

  Witam wszystkich forumowiczów.Mam pewien problem z pralką Hotpoint Ariston, model WGM722PL. Problem polega na tym, że pralka nie kręci bębnem na programach prania. Po pobraniu wody ruszy delikatnie bębnem, po czym nic się nie dzieje. Pralka nie wyświetla żadnych błędów. Co najlepsze, to na programach...

  27 Wrz 2017 19:34Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1773

  pralka Ariston WDG 8640 b eu - stukanie bębna z minimalnym obciążem

  Wygląda na to, że przyczyna jest ta sama:Zbiornik jest zgrzewany więc brak części zamiennych by dokonać naprawy:Na odległość na 100% sprawa nie jest przesądzona. Musisz zacząć od zdemontowania paska napędowego pralki i oględzin pracy bębna podczas kręcenia ręką bębnem. Przy pewnej dozie szczęścia...

  17 Wrz 2019 19:29Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 825

  Pralka Ariston ARSD129EU - uszkodzony procesor

  mam pytanie... mam uszkodzony procesor w pralce hotpoint ariston model ARSD 129 EU. Czy jest opcja że przy włożeniu do niej procesora lecz z modelu AQSD 129EU prala będzie chodziła. Naprawa w serwisie nieoplacalna. Znalazłem w serwisie aukcyjnym model AQSD z uszkodzonym bębnem... reszta sprawna. Czy taki...

  23 Lis 2013 22:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1185

  Ariston Hotpoint AQS73D 29EUB - Nie chodzi silnik podejrzewam tranz. GP8NC60KD

  Zamykam temat, problem rozwiązany i nadal pralka po naprawie chodzi. Dzień w dzień pierze;-)

  27 Mar 2016 23:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3330

  [Sprzedam] Zmywarka Ariston Hotpoint LSF723 X EU ( na czesci)

  Zdjecie pokazuje jak ta pralka wyglada wys 83 cm, szerokość 45 cm Cena za całość 190 złMam do sprzedaży zmywarkę na części lub do naprawy (uszkodzona pompa myjąca typ Askoll Model M233 240V 0, 5A 60W)(uszkodzona panewka przy turbinie). Wszystkie inne elementy sprawne. Zapraszam. mój telf. 612832700,e-mail...

  07 Lis 2017 11:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 750

  Hotpoint Ariston ECO7D169 - Przepalony element w zasilaczu.

  Witam. Posiadam w naprawie pralkę Ariston o symbolu ECO7D169, która według właściciela zgasła podczas normalnej pracy. Podczas pomiarów układu zasilania ustaliłem brak zasilania na kondensatorze elektrolitycznym oznaczonym symbolem C46 o wartości 330uF/400V, a idąc dalej po ścieżkach znalazłem rezystor...

  09 Sie 2015 14:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1086

  Hotpoint Ariston WMSD723 B EU- wymiana łożyska bębna

  Witam!W mojej pralce uszkodziło się i zużyło się łożysko bębna. Moja pralka to Ariston HotPoint WMSD 723 B EU. Trochę dla sportu i z chęci spróbowania swoich sił postanowiłem zabrać się za jego wymianę, a jak się nie uda to kupujemy pralko - suszarkę;)Nie mając za wiele do stracenia, wyjąłem...

  05 Lut 2018 10:35Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 7308

  Hotpoint Ariston AQD1071d69EU - zacinający się bęben podczas pracy

  Dzień dobry,Podczas pracy pralko suszarki Hotpoint Ariston dochodzi do zacinania się od czasu do czasu bębna pralki (widać to na filmie). Po odpięciu paska wielorowkowego bęben obraca się normalnie (więc to nie kwestia łożysk w bębnie). Po demontażu silnika słychać przy jego obracaniu stuki, szeleszczenia...

  03 Maj 2021 21:40Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 405

  Pralka Indesit WISE87 uszkodzony moduł foto

  1. Opornik szeregowo z dławikiem i przez diodę połączony z transformatorkiem zasilacza impulsowego.2. Kondensator na 400V.3. TNY mógł paść, ale nie musiał. Miałem kiedyś podobny przypadek, tyle że w Aristonie. Programator prawie identyczny. Spalił się opornik, warystor i przepaliło się uzwojenie...

  23 Cze 2011 18:30Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 6401

  Zakup pralki do 1500 zł, proszę o opinie

  Potrzebuję pomocy z zakupem nowej pralki do 1500 zł. Moje główne wymagania to rozbieralny zbiornik, jak i wymienne łożyska. Klasa energetyczna zupełnie mnie nie interesuje, a panel przedni możliwie jak najprostszy. Wzięły się one z zakończonej niepowodzeniem naprawy pralki hotpoint ariston...

  30 Lip 2017 18:38Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2394

  Jaką pralkę i lodówkę kupić?

  Witajcie;)Mam taki problem że zepsuła mi się 4 letnia lodówka Whirpool i po ocenie serwisanta jest nieszczelność w układzie chłodniczym i naprawa około 350zł i naprawią lub nie jeśli dziura będzie w trudno dostępnym miejscu a i tak będę musiał zapłacić. Za samą ocene już ponad 80zł zapłaciłem a...

  02 Mar 2012 23:53Odpowiedzi: 53 Wyświetleń: 21803

  Pralka Hotpoint Ariston WMD 843BS EU - coś ociera o bęben

  Jeśli bęben opadł w dół i pojawiło się to tarcie to powodem będzie najprawdopodobniej pęknięty krzyżak bębna, który nie występuje w pralkach Hotpont- Ariston jako część zamienna. U tego producenta w razie uszkodzenia łożysk lub krzyżaka bębna wymienia się kompletny zespół piorący ponieważ zbiorniki...

  30 Maj 2019 14:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1911

  Hotpoint Ariston WMG 722 PL - problemów brak, ale może komuś się przyda

  Otóż moja pralka Hotpoint Ariston WMG722PL przestała podgrzewać wodę (po 14 latach bezawaryjnej pacy), więc sprawdziłem grzałkę i okazało się, że padła (miała prawo po tylu latach). Zupełnie nie znam się na naprawach AGD, więc po prostu nie wiem czy istnieją jakieś uniwersalne grzałki, które pasują do...

  25 Kwi 2021 22:03Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 408

  jaka Pralka do 1000zł? Bosch vs Hotpoint-Ariston vs Samsung

  Faktycznie Beko na wybrane modele po ich rejestracji na ich stronie oferuję do końca roku gwarancję 5 lat (nie mylić z dopłatami za gwarancje 5lat w sklepach)tutaj lista modeli objętych promocją [url=]tak więc pozostało wybrać miedzy nimi:1. Bosch - 1000złA+++, 1000 obrotów 7kg, Krajowa...

  10 Lis 2014 15:05Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5346

  Kupno pralki - Jaka marka i model?

  Miałem podać od najdroższych, ale jednak się pomieszało trochę:AEG Lavamat L70270FL: 7kg, 1200rpm, 52, 5cmAEG Lavamat LS70840: 6kg, 1000rpm, 48cmAEG-Electrolux Lavamat LS 72840L: 6kg, 1200rpm, 45cmSiemens WM14E464PL: 7kg, 1400rpm, 59cmAEG-Electrolux Lavamat L75270FL: 7kg, 1200rpm, 60, 5cmSiemens...

  08 Lut 2012 21:21Odpowiedzi: 33 Wyświetleń: 25130

  Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 E - Pytanie o trwałość\jakość.

  Obecnie zakup pralki lub pralko- suszarki ze zgrzewanym zespołem piorącym nie oznacza od razu, że urządzenie po awarii łożysk będzie się nadawać tylko do utylizacji.Jest kilka firm na terenie Polski, które wyspecjalizowały się w naprawach zbiorników zgrzewanych i na tą naprawę jest udzielana gwarancja,...

  11 Mar 2019 10:09Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1110

  Hotpoint Ariston RPG 806D - łożysko do pralki

  Ktoś może wie, czy do pralki Hotpoint Ariston RPG 806D można bez problemu wymienić łożysko? Strasznie głośno pracuje przy wirowaniu (tylko wirowaniu), chciałem zamówić łożysko, ale nigdzie na necie nie mogę znaleźć. Dlatego pytanie czy to nie jest klejone? Czyli tzw. jednorazówka? Jeśli to jest klejone...

  06 Lut 2023 12:51Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 84

  hotpoint ariston atd 104 - nie pobiera plynu do plukania

  Witam podłączam się pod tematproszę o pomoc. Jestem właścicielką pralki ATD 104. Niestety pojawił się błąd F-07. Grzałka została sprawdzona, jest ok. Wezwany fachowiec też to potwierdził (autoryzowany serwis w Gorzowie). Stwierdził, że pralka jest do naprawy koszt 300 zł - ale musi wziąć całą płytkę...

  27 Lip 2013 11:49Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3522

  Pralka Hotpoint Aqualtis AQXXF 149PM - Głośne łożyska

  Naprawę takiego zbiornika: można zlecić specjalizującej się w tym firmie:Na taką naprawę jest udzielana gwarancja i jest pewność, że zbiornik nie będzie przeciekał co może się przydarzyć podczas naprawy we własnym zakresie.Zbiornik należy zdemontować z pralki i wysłać.

  23 Gru 2018 10:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 558

  Hotpoint-Ariston WDD 9640 - pralko-suszarka strasznie hałasuje (uderza/bije).

  Po odgłosach słychać, że łożyska nawet jeśli wydają się być dobre to przy okazji naprawy pralki warto je wymienić ponieważ przez taki niewyważony bęben mogły się podniszczyć. Bęben ma uszkodzony krzyżak co słychać jako obcieranie o wannę ale poziom uszkodzeń okaże się dopiero po rozebraniu pralki.Czy...

  15 Lut 2021 10:13Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1371

  Hotpoint-Ariston AQ 7L05U Pr - nie pracuje po zatkaniu filtra odpływu wody

  Witam wszystkich Posiadam w/w pralkę i walczę ze od dwóch dni z przywróceniem jej do użytku, mianowicie po ostatnim praniu do układu odpływowego dostała się skarpetka oczywiście pralka nie wypompowała wody., wyczyściłem wszystko tak jak należy wszystkie węże drożne. po uruchomieniu(start) włącza się...

  03 Maj 2013 15:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2388

  Która pralkę kupić: silnik inverterowy/wirowanie 1200/ ładunek 7 kg?

  Którą z wymienionych poniżej pralkę kupić?Zależy mi aby była cicha (stąd silnik inwerterowy), wirowanie do 1200 obr oraz ładowność 7 kg.1. Pralka Gorenje W7723PL2. Hotpoint-Ariston RSG744JKEU3. Pralka Bosch WAN 2406 APLAutor wątku nie planuje naprawy, więc co tutaj planować?...

  24 Mar 2018 22:18Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 8205

  Hotpoint ARISTON Aqualtis AQS73F-09-EU - pralka jak nowa do wyrzucenia?

  Ok. 4 lat temu kupiłem pralkę. Z powodu nagłego wyjazdu za granicę, pralka 3 lata stała nieużywana, w opakowaniu. Niedawno zacząłem jej używać. Dość szybko okazało się, że głośno pracuje - łożysko walnięte po ok 20 użyciach. Koszt naprawy wyceniony na 800 zł - bez sensu.Czy pralka jest do wyrzucenia?...

  24 Lip 2019 20:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1131

  Hotpoint Ariston AQS73D 29EU/B - Błąd F01, nie obraca się bęben pralki

  to rzuca nowe światło na sprawę:) to teraz pytanie: kto jest w stanie mi to zdiagnozować? mam szukać po osobach zajmujących się naprawą pralek czy szukać kogoś od elektroniki? Może jakiś pomysł kto w Poznaniu mógłby to sprawdzić?

  23 Sie 2016 08:19Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2205

  Pralka Hotpoint Ariston AQSF 109 po przepięciu

  Pachnie mi to chęcią naprawy zakupionej na allegro pralki w pon 07 mar 2011 20:20:45. Czyż tak nie jest. Usterka indentyczna jak opisana w aukcji?

  10 Mar 2011 21:31Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 5303

  Ariston AQ7F 29 U H - Uszkodzony moduł sterujący - szukam używany, zlecę naprawę

  Mam pralkę Hotpoint Ariston AQ7F 29 U H od 2, 5 roku. Uszkodził się procesor na module sterującym - prawdopodobnie przez przepięcie podczas burzy. Moduł zweryfikowany w serwisie elektronicznym - diagnoza: brak przejścia z procesora do 2 układów na płycie głównej. Objawy pralki to brak nabierania...

  05 Maj 2014 13:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4501

  Pralka do 1300zł, którą można tanio serwisować.

  Przymierzam się do zakupu pralki, niestety kompletnie nie wiem co wybrać (im więcej szukam tym mniej wiem:)).Rodzina 5 osobowa na wsi, pranie praktycznie codziennie, zdarzają się mocno zabrudzone ubrania robocze.Jakie marki są godne polecenia?Kryteria na jakich mi zależy to:-niska awaryjność-łatwość...

  16 Gru 2012 12:42Odpowiedzi: 67 Wyświetleń: 31272

  Hotpoint Ariston ARMXXD 129 - Uszkodzony moduł sterujący

  Panowie dostałem do naprawy moduł do pralki Hotpoint Ariston ARMXXD 129. Uszkodzenie nastąpiło po problemach z instalacją elektryczną.Oznaczenie modułuPotrzebuję symbolu uszkodzonego scalaka z oznaczeniem U13:Z góry dziękuje za pomoc.

  07 Paź 2014 11:41Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4179

  Hotpoint-Ariston Aqualtis AQLF9D 69U - Ciemny wyświetlacz, pralka nie reaguje

  S/N 91114173280624900100Zwracam się z prośbą o diagnozę w/w pralki czy istnieje możliwość jej naprawy?Pralka jest własnością koleżanki. Wezwany serwis stwierdził a raczej wydał wyrok czyli wymianę modułu bez rozkręcania i oględzin pralki.Z informacji przekazanych przez koleżankę wynika, że...

  17 Lip 2017 20:29Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1503

  [Kupię] Moduł elektroniczny do pralki Hotpoint Ariston ECO6F105PL. R

  A naprawiasz takie moduły? Może wyślę tobie do naprawy? Walnięty jest na pewno ten tranzystor Q012 oraz dwa rezystory koło niego. Pralka uruchamia się ale zgłasza błąd przy pobieraniu wody.

  06 Lis 2017 10:20Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1341

  Hotpoint Ariston RSG 724 JW PL - jakie łożyska są w tym typie pralki?

  Naprawa jest możliwa ale dość trudna. Poszukaj w internecie ofert naprawy. Wysyłasz cały zbiornik i otrzymujesz naprawiony.

  17 Sie 2019 21:21Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1371

  ARTXF 109 (EU) - Hotpoint Ariston ARTXF 109 (EU) błąd F-09

  Witam. Mam problem z pralką, dzisiaj po załadowaniu ciuchów i uzupełnieniu płynów i proszku podłączając pralkę do gniazda zasilania, nie działo się nic po przyciśnięciu przycisku Power, a po chwili zaczynały migać kontrolki. Na wyświetlaczu pojawia się błąd F-09. Gwarancja skończyła się kilka miesięcy...

  26 Sie 2015 11:52Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1062

  pralka Hotpoint Ariston - uszkodzona instalacja elektryczna

  Trzeba wyjąć moduł elektroniczny i zobaczyć, może ktoś z forum się podejmie naprawy. Moduły są dwa, na początek trzeba sprawdzić dolny.

  29 Sty 2016 20:48Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1140

  Hotpoint Ariston AQM 9D49 U - Pralka nie wypompowuje wody błąd F5 i F8

  Nie mylisz się. Kiedy odkręcałeś te śrubki? Teraz przy tej naprawie, czy dawno temu i nieprawda?

  06 Sty 2017 08:24Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 3459

  Hotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony moduł

  Witam wszystkichposiadam pralko suszarkę Hotpoint Ariston AQD970F i problem polega na tym, że błędnie działa blokada drzwi. Gdy odkupiłem ten sprzęt, pralka była już po naprawie jakiegoś Pana pseudo serwisanta, który nie odróżnia triaka od tranzystora... Po wstępnych oględzinach uszkodzony był triak...

  14 Kwi 2018 11:00Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3903

  Pralka Hotpoint Ariston WMD 722B spadła sprężyna z fartucha

  Mrice przyznam, że dość arogancka odpowiedź najpierw mnie oburzyła, jednak Pana konsekwencja w wyśmiewaniu mojej teorii kazała mi ją zweryfikować 😁 okazało się, że rzeczywiście obejma zewnętrzna jest, tylko tak bardzo "spiekła" się z fartuchem i panelem... cóż, fuj. Ale to chyba dobrze świadczy...

  29 Sty 2019 16:21Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3591

  Hotpoint Ariston WMG722PL - cały czas wypompowuje

  Nie widząc modułu nie będę zgadywał.Przede wszystkim podłączenie pod interfejs pomaga w diagnozowaniu usterki.Może wskazać uszkodzony obwód na module.Tak czy owak X pralek po naprawie działa i mają się świetnie.Nie rozumiem tylko podejścia ludzi - po co kupować nowe moduły czy pralkialbo...

  20 Gru 2019 18:27Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1572

  Hotpoint-Ariston ARSD 129 - Pralka wyłącza się

  Czy jest to zepsuty programator?W ciemno na 100% nikt tego nie potwierdzi, ale jest spora szansa, że elektronika będzie do naprawy. Trzeba rozebrać i obadać PCB.

  25 Kwi 2020 21:34Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 270

  Hotpoint-Ariston CAWD 129 EU - uszkodzony moduł/procesor

  Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston CAWD 129 EUTYPE LVA2006TRF80548668000S/N 303058053Modułcode:21501164900S/N 1252501714Pralka 9 letnia, a z opowieści żony pralka kończyła cykl prania. Coś strzeliło i pralka się wyłączyła. Żadnej reakcji na ponowną próbę włączenia, drzwiczki...

  18 Cze 2022 14:39Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 177

  Hotpoint Ariston RSF 723 K EU - dziura w obudowie bębna, czym zakleić?

  Felerem mojej pralki jest sam kształt wanny. Spód obudowy (tam gdzie jest grzałka) wygląda jak dodatkowy pojemnik doklejony od dołu. Boki tego pojemnika tworzą ścianki usytuowane prostopadle do bębna.W przyszłości cokolwiek wpadnie w dziurę od bębna niestety trafi na tę ściankę co być może ponownie...

  05 Kwi 2018 18:53Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 3846

  Hotpoint Ariston ARXD 109 (EU) - wymiana łóżysk

  U Ciebie siedzi dokładnie ten zespół piorący:Cena nie jest najgorsza więc warto się zastanowić czy się babrać z cięciem i później się martwić czy pralka nie będzie ciekła.No niestety o wymiarach łożysk i uszczelniacza dowiesz się dopiero po rozcięciu zbiornika albo napisze ktoś kto już ciął identyczny...

  02 Sie 2020 22:47Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 810

  Ariston WMD 922 - pralka nie kręci z pełnym wsadem

  Dziekuję za odpowiedź. Wygląda to tak jak na filmie o Samsungu, ale przy dużym lub pełnym wsadzie. Przy 1/3 wsadu pierze normalnie. Wyglada jakby nie miała moc - brak komunikatów o błędach.Rozumiem, że pozostaje wymiana modułu (koszt 570 PLN) lub jego naprawa. Podejżewam, że schematu modułu nigdzie...

  17 Kwi 2018 13:13Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 735

  Hotpoint Ariston ARMXXD 129 Nie odwirowuje

  No niestety moja pralka po 4rech miesiącach od naprawy wylądowała na złomie, teraz na stanie MIELE bez problemów.

  31 Sie 2014 20:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 5955

  Hotpoint-Ariston WDG 8640 - stuka i rzęzi podczas dużych obrotów bębna.

  Autorka tematu wysłała mi ten film na PW.920496Sądzę, że pękł krzyżak bębna, ale może ktoś ma inne zdanie lub coś doda od siebie.Naprawa za taką sumę na pewno nie ma sensu:

  11 Sie 2018 09:33Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1947

  Hotpoint Ariston AQD1070D 49 - Blokada dziecięca.

  Przycisk oraz kontrolka BLOKADA PRZYCISKÓW:w celu uruchomienia lub wyłączenia blokady panelusterowania przytrzymać naciśnięty przycisk przez około2 sekundy. Włączona kontrolka wskazuje, że panelsterowania został zablokowany. W ten sposób uniemożliwiasię dokonywanie przypadkowych zmian w programach,zwłaszcza,...

  25 Lip 2019 15:34Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4461

  Pralka 600-800zł z możliwością w przyszłości naprawy (łożyska itp)

  Dzięki za odp, z tego co zanotowałem z YT (proszę mnie poprawić jeśli jest coś źle)Pralki ładowane od frontu, które da się naprawić, mowa o łożyskach:Amica, Turecki Vestel, Samsung, LG,Wybrane modele Boscha (WAE, WLG, WLT)tzw. konserwy z problemem naprawy to:Whirpool,...

  11 Lut 2020 18:40Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 408

  Pralki typu Slim (33-39 cm) - co warto kupić!

  Witam wszystkich, proszę o pomoc i z góry za nią dziękuje!Po prawie 14 latach intensywnego użytkowania mojej Candy Holiday 60 praleczka zaczęła szwankować:-(. Podczas wirowania strasznie hałasuje a bęben się dziwnie rusza. Po długim studiowaniu waszego forum doszedłem do wniosku, że to padły łożyska....

  01 Lis 2014 19:10Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 40074

  Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

  Znajomy moich rodziców od lat zajmuje się naprawą sprzętu AGD. Zagadałem go o producentów pralek, jakich poleca. Otóż powiedział, że poleca 3 producentów: Indesit/Ariston, BEKO i Electrolux. Zdecydowanie odradza pralki ładowane od góry. Stąd właśnie moje pytanie.Szukam oszczędnej, wąskiej pralki...

  31 Gru 2008 15:28Odpowiedzi: 1030 Wyświetleń: 22722

  proszę o poradę, zestaw AGD do zabudowy kuchni + pralka. max 8tyś zł

  Witam,stoimy z żoną przez dylematem wyboru sprzętu AGD do kuchni i łazienki.Prosimy o pomoc z opinią w wyborze sprzętu. Najważniejsze cechy:-łatwość w naprawie ( przy awarii wymiana tylko niezbędnych elementów)-żywotność i trwałość elementów-dobra praca danych urządzeń-sprzęt pod zabudowę,...

  19 Kwi 2012 11:31Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2879

  Pralka AQ7F 29 U H - Uszkodzony moduł sterujący

  Mam pralkę HOTPOINT ARISTON AQ7F 29 U H od 2, 5 roku. Uszkodził się procesor na module sterującym - prawdopodobnie przez przepięcie podczas burzy.Moduł zweryfikowany w serwisie elektronicznym - diagnoza: brak przejścia z procesora do 2 układów na płycie głównej.Objawy pralki - brak nabierania...

  12 Sie 2012 12:40Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5053

  Jaką pralkę kupić do 1200-1800 zł

  Nadeszła chwila zakupu nowej pralki.Wymagania:minimum 8 kg,minimum 1400 obr/minwymiary standardowe tj. głębokość ~55-60cmJak aktualnie wygląda temat jakości pralek?Zastanawiam się nad modelami:1. Hotpoint-Ariston WMD 843BS EU2. Whirlpool Carisma AWOE 81423. Candy EVO 1494LW...

  25 Sty 2014 23:29Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2277

  Jaka pralka do kocy, kołder i nie tylko?

  Po 12 latach bezawaryjnej pracy pralka Hotpoint-Ariston AQXF 129 H przestała się odzywać, prawdopodobnie padł panel.Jako że nie była już najmłodsza nie ryzykowałem naprawy.W związku z tym poszukuję pralki z większym otworem która wypierze dobrze (nie tylko na papierze) kołdrę,...

  02 Mar 2021 20:55Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 789

  Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

  moje przemyślenia:szukałem pralki1. max 45cm bo.. bo tak - po co ma mi zagracać pół łazienki2. ładowanej z boku - bo lubię widzieć co się dzieje z rzeczami, ew dolewać wody itprozumiem ze łatwiej a więc solidniej jest zrobić bęben trzymany po obu stronach (czyli pralka ładowana od góry)...

  23 Lis 2017 20:36Odpowiedzi: 1515 Wyświetleń: 621359

  Jaka pralka. Dość częste pranie na 3 osoby. Cena do 1000 zł.

  Jeżeli wkładamy z góry pralka jest lżejsza i łatwiejsza do naprawy. Ale myślę ze tak jak z samochodami im mniej bajerów tym taniej. PolecamHotpoint-Ariston pralka koło 1000zł, bardzo duży otwór wiec wygoda jak pierzesz np koc czy kurtkę lub pościel. Producent mowi ze silnik 25 lat żywotności wiec...

  19 Kwi 2020 15:08Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 3768

  Pralka z rozbieralnym zbiornikiem do ok. 1500zł.

  rałam np pod uwagę Hotpoint-Ariston AQ114D 697D EU/B, ale chciałam od producenta otrzymać informacje dotyczące np ustawień wirowania ( nigdzie nie mogłam sama znaleźć, ani w sklepach, ani w internecie),Tam nie ma co 200 obrotów... Jest 400, 600, 800, 1200, ale potem już 1600. Tak jest na bawełnie....

  17 Lip 2017 03:13Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 6711

  proszę o pomoc w wyborze pralki

  1. Hotpoint-Ariston ARSD 129Dowiedz się, czy możliwa jest w tym modelu wymiana łożysk bez konieczności wymiany całego zespołu piorącego.Ja własnie żegnam AQSF 109 - była super przez całe cztery lata, aż sypnęły się łożyska i naprawa wyniosłaby koło 500plnPozdrawiam

  31 Gru 2010 12:40Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2912

  Serwis RTV - a przyszłość............

  Oczywiście nie twierdzę że każdy drogi produkt jest super bo to nie prawda, ale mimo wszystko produkty droższe są często wykonane z lepszych materiałów i lepszej jakości. Należy też pamiętać że często płacimy za "design".Zgadzam się w całej rozciągłości - osobiście wolę kupić lekko używany "flagowy"...

  RTV Serwisant Po godzinach 10 Sty 2023 09:13Odpowiedzi: 1115 Wyświetleń: 77478

  Wybór lodówki do około 2200zł - 3 typy

  Jakiś czas temu sam szukałem pralki i lodówki (kupiłem w lutym czy marcu akurat Electrolux ERB40233W), teraz też zaglądam na forum, marka Hotpoint-Ariston (Indesit) była raczej odradzana na forum.Z No Frost były polecane bodajże LG i Samsung.Co do lodówki mój wujek ma side by side LG z tym podajnikiem...

  05 Sie 2012 23:26Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 4207

Przed użyciem Ge Hotpoint Rgb508peh

Bezpośredni link do pobrania Przed użyciem Ge Hotpoint Rgb508peh

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przed użyciem Ge Hotpoint Rgb508peh